Padesát Čtyři

12. června 2017 v 19:18 | Sammy |  Myšlenkografy


Zdravím a úspěšně hlásím, že jsem stále naživu. Nedávno mě napadla otázka (respektive mé Fragmenty, ale já vskutku netuším, která z nich to byla, a tak tedy mluvím za sebe, aby nedošlo k tomu, že bych byla nucena jim křivdit) - jaké by to bylo, kdyby můj život byla hra?

Možná, že je. Že každý jsme pěšákem ve své vlastní arkádě a celý ta hra je pro nás velmi důležité - aby taky ne, vždyť takřka splývá s celým naším duševním i fyzickým životem. Ale ve skutečnosti náš život ovládají úplně jiné bytosti, mnohem vyspělejší a bytostně dál, než jsme my. Samozřejmě to tak vůbec nemusí být a já opět spadám pod jakýsi fanatismus, nicméně, to mi ještě nebrání se podívat, jaká by hra skutečně byla.

Bylo by to o mladé dívce, takřka holčičce. Hra by začala, když by jí bylo deset let. Nejspíš by vás čekalo sáhodlouhé vyprávění o tom, jaká bývala svých dosavadních deset let života, k čemu to vedlo a jak kontrastní je její mysl se skutečným chováním. Pak by se teprve začaly dít věci. Svět lidí, ve kterém by dívka žila, by byl jednou ze dvou základních herních map, kde by se hráč mohl pohybovat. Tou druhou tvoří nepojmenovatelný, nepopsatelný svět vevnitř hlavy té dívky. A ten je moc důležitým - je vaším úhlavním nepřítelem, ale zároveň tím, co dává dívce smysl života, co je jejím celoživotním uměleckým dílem a co z ní dělá to, co ona doopravdy je.

Máte za úkol jednu věc - tento svět krmit. Je to úplně stejné jako s krmením kočky, psa, prasete nebo čehokoliv jiného. Nebo třeba dítěte, ať si to umíme tak dobře představit. Každé dítě - jak všichni víme - potřebuje tu nejvybranější, nejzdravější stravu. Musí taktéž jíst pravidelně, nesmí hladovět ale ani se překrmovat. Nesmíte mu podat nic tučného nebo dokonce otráveného, ale ideálně něco vyváženého a především nacpaného spoustou všemožných vitamínů. Je to velkou zárukou toho, že dobře vyroste. Stejné je to i s tímto světem. Je na nebohé dívce, aby ho krmila, a zároveň si dávala pozor, aby dělala vše správně.

Co by se stalo, kdyby dívka svět nekrmila?
Svět by se rozpadl v prach, stejně jako pravá tvář děvčete.

Co by se stalo, kdyby dívka svět krmila až přespříliš?
Svět by dívce přerostl přes hlavu a nakonec by děvče zabil.

Co by se stalo, kdyby dívka svět krmila nezdravými věcmi?
Svět by se nevyvíjel, tak jak má. Děvče by buď ztratilo tvář, nebo uhynulo.

Ale... Už dost zbytečného otálení. Přesouváme se k hlavní otázce - v čem vlastně spočívá ono "krmení?" To vám skutečně nemohu povědět. Odpověď naleznete ve hře. Může ji nalézt ve své hlavě. Někdo ji nemusí nalézt vůbec. Jedno vám ovšem prozradit mohu - aby mohla dívka získávat potravu, byla by psychicky závislá na ostatních lidech. Něco by od nich potřebovala. Je to ten jeden maličký miligram zlata, který naleznete v tunách špinavé, červy prolezlé hlíny. Z toho vyplývá, že to rozhodně není nic, s čím byste se prostřednictvím těch lidí konfrontovali během normálních činností za normálních okolností během normálních situací. Ve hře hrajete za děvče a pomocí sbíráních jakýchsi "bodů moudrosti" si otevíráte nové možnosti, jak tento miligram vydrásat z duše lidské bez pomocí násilí a psychických taktik. Ti lidi o tom vůbec nemusí vědět, že zrovna děláte, co děláte. Ale... O tom zase jindy.

Dívka by pomocí tohoto krmila svůj vlastní svět. Mohla by se taktéž inspirovat přírodou a čímkoliv, co člověk nevytvořil, to rozhodně nevylučuji. Obecně je to všechno, s čím se v tomto světě konfrontovala od svého narození (nebo od schopnosti vnímat, řekněme). Děvče má vrozenou schopnost toto různě překrucovat, sešívat, měnit k obrazu svému a dělat s tím, řekněme, co ona chce. Nemá ovšem sebemenší schopnosti, jak tuto schopnost udržet na uzdě, udělat si v ní pořádek a jak žít se svými Fragmenty (potažmo Podfragmenty, pod podfragmenty, rodinami fragmentů a tak dále) v dokonalém souladu a harmonii, a zároveň aby děvče neztratilo kontrolu nad vším tím harampádím, protože je to koneckonců ona, kdo to má na starosti.

Dívka by chodila do školy. Snažila by se přežívat. Přetvářka je jejím denním chlebem. Myslíte, že mě zajímá, že jedete na tábor? Jistěže ano, ale ne, pokud jí to budete říkat tolikrát. Ona to pochopí, nemějte strach. Ale vyždímala z vás všechno, chce se posunout dál!

A krmit svůj svět. Je to činnost, která je tařka nepopsatelná. Nejde vysvětlit. Což ovšem neznamená, že se o to v několika následujících kapitolách opět nepokusím. Jo, a když má dívka volno, hledá bílé, velice, velice, velice, velice, velice fancy šaty vypadajíc jako velice, velice, velice, velice, velice, velice fancy noční košile. Ale dají se nosit za každého počasí.

Jaké tvrdohlavé dítko to jsem. V životě jsem nevidělo abstraktnější popis hry!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 12. června 2017 v 19:24 | Reagovat

Co je to tělo to je každému jasné, co je to ale duše to už každému jasné není, duše to jsou informace a programy, obrazně tělo je počítač a duše to jsou programy a informace. Duše má možnost komunikace s jinými dušemi a tím se dostává do situace kdy je duše omezená tělem.

Tělo je pevnost, kterou nemůže duše opustit, a když tělo zemře tak tím i umírá duše, po smrti není tedy peklo ani ráj, to jsou jenom pohádky. Mnozí si myslí, že duše může existovat v díle člověka, který napsal knihu nebo vytvořil film, to není duše, ale je to jenom stručná informace o tom, jaká byla tato mrtvá duše. Někdo zase žije v tom, že pokud máme děti tak v našich dětech dále existuje naše duše, z dálky to tak může i vypadat že děti se podobají rodičům, z blízka ale poznáváme, že děti se rodičům nepodobají.

Ty jsi jenom tělo bez duše, s tímto problémem se setkáváme u psychicky nemocných lidí, pokud psychika onemocní tak takový člověk vypadá jako tělo bez duše, logicky člověk, který má velikou duši je člověkem, který má zdravou psychiku. Jak ale pečovat o svoje psychické zdraví, abychom nebyli jenom tělem bez duše? Zde vám musí poradit někdo kdo má o lidské psychice mnoho informací, odborné knihy jsou pro odborníky, a vám moc nepomohou. ...

2 Chariot Chariot | 12. června 2017 v 22:25 | Reagovat

[1]: Usni.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama