V zrcadle

15. června 2017 v 18:35 | Sammy |  Přeložené creepypasty
Za normálních okolností pokojně spíš, ale z dnešního spánku tě ruší bouřka za okny. Snažíš se znova usnout, ale další rána blesku tě okamžitě vzbudí. Tento koloběh se opakuje pořád dokola, téměř celou noc. Takže jen ležíš, střídavě zavíráš oči a když jsi vzhůru, šmejdíš pohledem po pokoji, než znovu upadneš do stínů spánku. Očima sjíždíš jeden objekt za druhém, ve tvém pokoji, dokud pohledem neulpíš na zrcadle přidělaném k protější zdi místnosti. Je už velmi staré, patřilo ještě tvým prarodičům, než se ho rozhodli odkázat tobě. Je dost staromódní, má vyřezávaný trám a ty už delší dobu plánuješ, dát ho pryč.

Náhle pokojem proběhne záblesk světla z blesku, a osvítí zrcadlo. Tělem ti projede děs. Všimneš si desítek tváří, zarámovaných v zrcadle, jejich ústa jsou otevřená, ale oči prázdné. Zírají na tebe, mlčky, a jejich tváře se ještě více zbarví doběla.

A pak mizí. Skutečně si můžeš být jistý tím, co jsi viděl? Cítíš se zneklidněný, a tak už nezamhouříš oka po celý zbytek noci. Spánek doženeš odpoledne, a pak se rozhodneš ukončit bytí toho... podivného zrcadla jednou provždy. Příliš se nezabýváš tím, jestli to, co jsi viděl, bylo skutečné, a nebo jestli to byla jen vidina ze spánkové paralýzy. Tak jako tak, bude lepší, když se toho nevkusného zrcadla konečně zbavíš. Jenomže, jakási podivá můra ze včerejší noci hlodající uvnitř tebe tě přinutí dát i ostatní zrcadla do šrotu.

Uběhly týdny a z té noci se stala jen skomírající vzpomínka. Zrovna trávíš noc v bytě svého kamaráda, a zamíříš do koupelny. Jakmile jsi tam, kohoutek se spustí aniž by jsi se ho jedinkrát dotknul. Trochu tě to vyděsí, ale nakonec si řekneš, že by jsi neměl být tak paranoidní. Upravíš si proud vody na trochu přijatelnější stupeň a necháš si omývat teplou vodou své tělo. Z vody stoupá pára - zamlží i zrcadlo visící v horní části zdi.

Zakaleným zrcadlem ale náhle začnou projíždět kapky vody - a formovat v něm větu: "Prosíme, vrať ta zrcadla. Chceme znovu sledovat svůj poklidný spánek."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama